Kto będzie rządzić Ministerstwem Finansów?

Kto będzie rządzić Ministerstwem Finansów?

Na początku lutego słyszeliśmy o tym, że Tadeusz Kościński (minister finansów) odchodzi z rządu. Można powiedzieć, że Kościński padł ofiarą kłopotów związanych z pojawieniem się Polskiego Ładu.

Co dalej?

Czy zniknęła osoba najbardziej odpowiedzialna za całe zamieszanie? Można mieć co do tego niemałe wątpliwości, ale nie roztrząsajmy tego – teraz najważniejsza jest przyszłość.

Obecnie szefem resortu finansów jest Mateusz Morawiecki, ale wiemy, że mowa o rozwiązaniu tymczasowym. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że premier już niedługo zakończy swoje czasowe rządy. Z informacji portalu polskatimes.pl wynika, że już w przyszłym tygodniu poznamy nazwisko następcy Kościńskiego. Można też przeczytać o tym, że Ministerstwem Finansów rządzić będzie Magdalena Rzeczkowska.

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu?

Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, czy możemy mówić o odpowiednim wyborze? Można też przypuszczać, że zdania na ten temat są dość mocno podzielone. Z drugiej strony najbardziej wiarygodne oceny są po wykonanej pracy, także nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie – najpierw na oficjalne potwierdzenie, a potem na wykonaną pracę.

Oczywiście nie oznacza to tego, że przeszłość jest bez znaczenia. Możemy mówić o osobie, która ma za sobą ponad 20 lat pracy zawodowej. Do tego mowa o okresie, podczas którego trzeba było inicjować lub koordynować proces wprowadzania szeregu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających przedsiębiorców. Dokładnie mówiąc, chodzi o import i eksport do krajów trzecich. Nie sposób też zapomnieć o teraźniejszości – Magdalena Rzeczkowska jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i szefową Krajowej Administracji Skarbowej.

Cokolwiek się będzie działo w najbliższych dniach/tygodniach/miesiącach, dyskusji nie zabraknie.