Zaległości firm

Zaległości firm

W ostatnim czasie wiele rozmawia się na temat finansów. Z jednej strony możemy usłyszeć, że jest bardzo źle, natomiast z drugiej słychać, iż nie ma szczególnych powodów do zmartwień. Jaka jest prawda?

Wszystko ma znaczenie

Niektórzy mogą powiedzieć, że niewykluczone, iż mamy do czynienia z kłamstwami. Do tego wypowiedzi polityków raczej nie cieszą się pozytywnym odbiorem (a przynajmniej nie w znacznym stopniu). Niemniej jednak załóżmy, że wszelkie doniesienia są prawdziwe.

W takim przypadku powinno nasunąć się pytanie, czy nie jest przypadkiem tak, że każdą sprawę należy rozpatrywać oddzielnie? Weźmy sobie za przykład inflację, czyli coś, co nie daje spokoju sporej części osób – jest źle i nie ma tu nad czym dyskutować. Można nawet powiedzieć, że politycy nie próbują mówić, iż jest dobrze – są tylko spory dotyczące odpowiedzialności za sytuację.

Co się dzieje w firmach?

Nie ma też co ukrywać, że kiedy chodzi o finanse, zawsze warto przyjrzeć się firmom. Co więcej, można mówić o realiach, które z pewnością przerażają wiele osób. Krótko mówiąc, możemy przeczytać, że zadłużenie polskich firm wynosi obecnie 9,2 mld zł! Źródło informacji to oczywiście Krajowy Rejestr Długów.

Trzeba też przyznać, że dobrze również przyjrzeć się szczegółom – zaległości nowych firm wynoszą 2,2 mln zł! Nowa firma jest wtedy, kiedy mamy pierwszy rok funkcjonowania. Widać też, że największy kłopot jest podczas dziesiątego roku działalności – możemy mówić o długach, które wynoszą 507,5 mln zł! W takiej sytuacji nasuwa się tylko pytanie, co dalej?

O biznesie poczytasz również pod tym linkiem.