Polska najgorsza w Unii Europejskiej!

Polska najgorsza w Unii Europejskiej!

Sytuacja finansowa naszego kraju to coś, co absolutnie ma prawo niepokoić. Choć oczywiście znajdują się tacy, którzy widzą bezpodstawny atak w partię rządzącą.

Polska najgorsza!

Budżet Państwa to temat, który wzbudza niemałe wątpliwości i jak się okazuje, wątpliwości te są jak najbardziej zrozumiałe. Niemniej jednak trudno przypuszczać, aby sprawa ta dominowała w niektórych serwisach informacyjnych. Dla niektórych są ważniejsze sprawy niż to, że 72 procent deficytu jest poza demokratyczną kontrolą parlamentu. Naturalnie nie są dane, które wymyślono – Ministerstwo Finansów musiało poinformować o sytuacji finansowej Unię Europejską (wszystkie kraje to musiały).

Propaganda nie jest jeszcze możliwa w każdym przypadku. Nie ma też co ukrywać, że trzeba zadać sobie pytanie o przyszłość – czego się spodziewać? O dokładną prognozę mogą pokusić się jedynie specjaliści, ale z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest źle. Wypada też dodać, że deficyt Polski wynosi ok. 8 procent PKB. Nie dość, że jest to najgorszy wynik, to możemy mówić o wyniku, z którym żaden kraj nie może się równać. Wspomniane 8 procent PKB to dziesięć razy więcej niż średnia w pozostałych krajach generujących deficyt poza budżetem.

Dobrze też odnieść się do historii – można założyć, że większość z nas wie, co się dzieje w Wenezueli. Gdyby ktoś nie znał sytuacji, to warto wiedzieć, że możemy mówić o kraju, który jest gospodarczo zdewastowany. Czy takim sam los czeka Polskę?

Wypada też pamiętać o tym, że do złego zarządzania dochodzą rozmaite problemy – ostatnio wiele mówi się (i słusznie) o kontrolerach lotów.