Na Twitterze szykują się zwolnienia?

Na Twitterze szykują się zwolnienia?

W ostatnim czasie wiele mówiło się na temat tego, że Elon Musk przejął Twittera. Musk to osoba, której chyba nie trzeba przedstawiać.

Wolność słowa

Warte podkreślenia jest również to, że od samego początku można było mówić o wolności słowa. Można nawet dodać, że Musk potwierdzał, iż platforma nie interesuje go pod względem finansowym. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że słowa nie zawsze mają przełożenie na rzeczywistość. Co więcej, możemy przeczytać o tym, że szykują się zwolnienia (także sytuacja finansowa Twittera nie jest Muskowi całkiem obojętna).

Jak się można domyślić, sposobów na poprawę finansów Twittera jest niemało. Słyszymy choćby o monetyzacji platformy czy usługach opartych o model subskrypcji. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że na ten moment mamy opieranie się wyłącznie na domysłach. Domysły mogą przerodzić się w rzeczywistość, ale mogą też wszystkich zmylić. Niemniej pewne rzeczy raczej są pewne. Kiedy za zarządzanie odpowiada nowa osoba, należy spodziewać się nowości. Skoro już przy tym jesteśmy, Twitter można określić platformą cieszącą się sporym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, aczkolwiek Musk twierdzi, że jest jeszcze wiele do poprawy. Można nawet usłyszeć, że Twitter ma ogromny potencjał.

Kiedy się spojrzy na to wszystko całościowo, widać wyraźnie, że mamy do czynienia z dwoma przeciwnymi sobie podejściami. Jeżeli mają być nowości, konieczne są pieniądze. Ponadto nowości to szansa na rozwój (a wykorzystanie takiej szansy to nic innego jak zyski).

Jaka przyszłość czeka Twittera?