Bank BNP Paribas stawia na inicjatywę edukacyjną

Banki mogą kojarzyć się nam z przelewami czy też kredytami/pożyczkami. Można to zrozumieć, aczkolwiek nie możemy zapominać o pewnych sprawach. Zresztą najlepiej od razu zwrócić uwagę na inicjatywę, z jaką wyszedł Bank BNP Paribas.
Rozmowa z dzieckiem o finansach
Można odnieść wrażenie, że niektóre dzieci nie wiedzą, z czym wiąże się zarabianie pieniędzy. Wystarczy pomyśleć sobie o różnych kłótniach na tym tle – pretensje dziecka o brak pieniędzy to nie jest nowy temat. Można też przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest szansa na zmianę?
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Niemniej musimy pamiętać o tym, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Potrzeba czegoś nowego i oczywiście czegoś adekwatnego do okoliczności. Gdyby mimo to ktoś jednak szukał innego wyjścia, sprawa jest prosta – mamy proszenie się o problemy.
„Misja Kieszonkowe”
W ten sposób dochodzimy do tego, co jest najważniejsze – Bank BNP Paribas wystartował z programem „Misja Kieszonkowe”. Nie wszystkie dzieci mogą liczyć na kieszonkowe, ale niewątpliwie spora część ma do czynienia z tym przywilejem. O szczegółach trudno wiele powiedzieć, ale na pewno możemy rozmawiać o specjalnie powołanej kapitule ekspertów, która będzie odpowiadać za nauczanie odpowiedzialnego podejścia do pieniędzy. W zasadzie to trzeba nawet mówić o podpowiedzi dla rodziców – to rodzice powinni odpowiadać za to, aby dzieci wiedziały, jak należy obchodzić się z pieniędzmi.
To wszystko jest istotne, ale wypada też spojrzeć z innej perspektywy – Bank BNP Paribas inicjuje szereg działań dotyczących edukacji finansowej. Edukacja finansowa to złożony temat, który wymaga sporej pracy.
Wiadomości ze świata finansów możesz znaleźć także pod tym adresem.