Pierwsze sklepy samoobsługowe Żabki w Polsce

Pierwsze sklepy samoobsługowe Żabki w Polsce

Pierwszy sklep samoobsługowej Żabki stanął 14 czerwca bieżącego roku na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Kolejny ma powstać w Warszawie. Docelowo do końca roku Żabka planuje otworzyć nawet 30 sklepów samoobsługowych.

Pierwsza samoobsługowa Żabka w Polsce

Zrobienie zakupów w samoobsługowej Żabce wymaga pobrania na telefon aplikacji mobilnej sklepu oraz aktywację usługi żappka pay.

Sklepy powstaną w miejscach gdzie nie można otworzyć tradycyjnych Żabek. Pierwszy już działa na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Jeśli będzie się cieszyła zainteresowaniem to powstaną kolejne. Drugi sklep firma planuje otworzyć w Warszawie. Docelowo mało ich powstać trzydzieści do końca tego roku. Czy założenie firmy się sprawdzi? Tego jeszcze nie wiadomo.

Jak zrobić zakupy w bezobsługowej Żabce?

Zrobienie zakupów w samoobsługowej Żabce jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na telefon specjalną aplikację oraz aktywować usługę żappka pay. Przed zrobieniem zakupów aplikacja wygeneruje jednorazowy kod QR, który należy przyłożyć do czytnika przed drzwiami. Następnie można wejść do sklepu i zabrać z półki, co tylko chcemy. Aplikacja sama prześle do systemu informację, co zostało zabrane ze sklepu i pobierze z konta opłatę. Dzięki temu możemy zrobić szybkie zakupy o każdej porze dnia i nocy. Do tego celu nie potrzebujemy gotówki ani karty płatniczej. Wystarczy tylko telefon. System gwarantuje odpowiednie przechowywanie danych klientów.

Prace nad sklepem trwały od kilku lat

Sieć sklepów Żabka dysponuje nowoczesnym laboratorium technologicznym. To właśnie w nim trwały prace nad uzyskaniem rozwiązania cyfrowego, które pozwoliłoby na wdrożenie bezobsługowych sklepów. Przed wdrożeniem sklepu testy przeprowadzano także na pracownikach sieci Żabka. Do obsługi sklepu użyto platformę AiFi OASIS. Jest to innowacyjny system kamer wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji.