Polacy uwielbiają płatności bezgotówkowe

Polacy uwielbiają płatności bezgotówkowe

Można powiedzieć, że zbliżamy się do okresu, podczas którego dominują wakacyjne wypady. Nie ma też co ukrywać, że bardzo często decydujemy się na zagraniczne kierunki.

Jak płacimy?

Zagraniczne kierunki wymagają dysponowania odpowiednimi możliwościami finansowymi – to nie ulega żadnej wątpliwości. Teraz jednak spójrzmy na sprawę z innej perspektywy – w jaki sposób dokonujemy wszelkich płatności?

Płatność bezgotówkowa to spora wygoda, ale są różne sytuacje. Krótko mówiąc, nie wszyscy mogą mieć taką możliwość. Ponadto są osoby, których raczej nie należy zaliczać do zwolenników płatności zbliżeniowych. Gdyby kogoś interesowały proporcje, warto wiedzieć, że jest to temat, do którego można się ustosunkować. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o badanie przeprowadzone przez Visa CEE Travel and Payment Intentions Study 2022.

Z tego badania wynika, że 55% Polaków chce korzystać z karty, smartfonu czy smartwatcha. Jakby nie patrzeć, widać coś, co jest zauważalne od naprawdę długiego czasu. Nie można też zapomnieć o tym, co działo się od marca 2020 roku – chodzi rzecz jasna o różne ograniczenia/zalecenia, czego przykładem są właśnie płatności bezgotówkowe. Niektórzy mogą też zadawać sobie pytanie, czy w najbliższym okresie możemy spodziewać się jakichś zmian? Odpowiedzi oczywiście nie znamy, ale zawsze można pokusić się o pewne podejrzenia. Maksymalnie upraszczając, nic nie wskazuje na to, aby ludzie mieli rezygnować z płatności zbliżeniowych. Wydaje się też, że tego rodzaju rozwiązania nieustannie będą zyskiwać na popularności.

Informacje ze świata finansów możesz znaleźć także pod tym linkiem.