W jakie kryptowaluty warto inwestować długoterminowo?

W jakie kryptowaluty warto inwestować długoterminowo?

Czy warto inwestować długoterminowo w kryptowaluty? Które z nich będą dobrym wyborem?

Choć na rynku jest obecnie wiele projektów kryptowalutowych, tylko kilka z nich warto rozważyć pod względem długoterminowej inwestycji. Poniżej znajdziesz trzy cyfrowe monety, które warto obserwować (a właściwa platforma do handlu kryptowalutami umożliwi udany zakup).

Bitcoin (BTC)

Bitcoin jest najcenniejszą kryptowalutą, przynajmniej pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest również najpopularniejszy i to od długiego czasu. W sieci blockchain przeprowadza się miliony transakcji dziennie.

Bitcoin ma ogromną przewagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Współczynnik hashowania jest wielokrotnie wyższy niż jakiejkolwiek innej istniejącej monety. Oznacza to, że znacznie trudniej go zaatakować w porównaniu do innych kryptowalut dostępnych obecnie na rynku.

Bezpieczeństwo jest ważne dla każdej nowej kryptowaluty. Dzięki niemu zyskuje ona miano godnej zaufania.

Jako zdecentralizowana kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym, oparta na systemie konsensusu proof-of-work (PoW), bitcoin nie ma centralnego organu, który decydowałby o przyszłych zmianach w protokole głównym. Dlatego jego rozwój opiera się na decyzjach podejmowanych przez społeczność za pośrednictwem propozycji ulepszeń, zwanych propozycjami ulepszeń bitcoina (BIP).

Od początkowej propozycji do końcowego etapu, proces rozwoju bitcoina jest celowo długi, aby zachować bezpieczeństwo sieci i zapewnić, że zaufanie do systemu jest utrzymywane przez cały czas.

Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, zrozumiałe jest, dlaczego handel bitcoinem może być opłacalny. To jedna z najlepszych kryptowalut do długoterminowego inestowania.

RoboApe (RBA)

RoboApe (RBA) to futurystyczny token meme, który redefiniuje sektor e-sportu. Fani mogą przekazywać datki na rzecz swoich ulubionych graczy za pomocą tokena RBA. To szybki proces, który pozwala fanom na bezpośrednie zaangażowanie się w życie gwiazd sportu.

Zawodnicy, którzy biorą udział w konkursach gier wideo, mogą zdobywać swoje wygrane w tokenach RoboApe (RBA). Tokeny te z czasem będą zyskiwać na wartości.

Większość gier jest scentralizowana, a władza spoczywa w rękach nielicznych. Oznacza to, że decyzje podejmowane są przez prezesów i inne osoby na wyższych stanowiskach. RoboApe (RBA) zmienia ten stan rzeczy. Odbywa się to za pośrednictwem RoboApe DAO, które umożliwia posiadaczom tokenów RBA governance głosowanie nad kluczowymi decyzjami.

RoboApe (RBA) przenosi NFT i model gry „play-to-earn” na wyższy poziom. Dzięki RoboApe i nadchodzącemu rynkowi NFT, gracze mogą wybijać nie-grywalne tokeny broni i ziemi i sprzedawać je na rynku RoboApe NFT.

Ekosystem RoboApe (RBA) został starannie zaprojektowany tak, aby jego użytkownicy mogli czerpać z niego korzyści. Oczywiste jest, że choć RoboApe jest na etapie przedsprzedaży, może być jedną z najlepszych kryptowalut do długoterminowego posiadania.

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC) jest jedną z najstarszych kryptowalut, stworzoną przez Charliego Lee w 2011 roku. Jest to spin-off bitcoina, a jego maksymalna podaż wynosi 84 miliony.

Litecoinowi udało się stać powszechnie rozpoznawalnym i szanowanym alter-coinem. Założyciel Charlie Lee, były inżynier Google, po raz pierwszy wypuścił na świat 150 wstępnie wydobytych litecoinów w 2011 roku. W kwietniu 2022 r. do wydobycia pozostało tylko 14 milionów z 84 milionów monet litecoina.

Łańcuch blokowy został zaprojektowany w taki sposób, że w miarę zmniejszania się podaży nowe monety będą tworzone wolniej, aby zachować wartość litecoina. W miarę upływu czasu nagrody za tworzenie nowych bloków zmniejszają się o połowę. Do 2023 roku górnicy będą zarabiać tylko 6,25 LTC za każdą zweryfikowaną transakcję, w porównaniu z 50 LTC w momencie startu Litecoina i 12,5 LTC w 2022 roku.

Litecoin (LTC) został stworzony jako alternatywa dla bitcoina, z szybszym czasem blokady, niższymi opłatami transakcyjnymi i innym algorytmem wydobywczym. Ma też większą podaż niż bitcoin (84 mln w porównaniu z 21 mln), więc nie może mieć tak dużej siły nabywczej. Ma również szybsze tempo transakcji i tańsze opłaty niż bitcoin.

Litecoin (LTC) ostatnio aktywował MimbleWimble Extension Blocks (MWEB), aby umożliwić poufne transakcje. Jest to duży krok naprzód i w przyszłości kryptowaluta ta może poszybować w górę.