Program do wystawiania faktur VAT

Program do wystawiania faktur VAT

Program do wystawiania faktur vat to spore ułatwienie dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Nieważne, czy masz małą, średnią, czy dużą firmę. Taki program do faktur stanie się niezbędnikiem, znacznie ułatwiającym prowadzenie dokumentacji.

Faktura vat

Faktura to istotny dokument, który dokumentuje dokonaną transakcję. Podatnicy podatku od towaru oraz usług muszą prowadzić dokumentację poprzez faktury vat. Wystawiona faktura powinna mieć dwa egzemplarze, to bardzo ważne przy dokumentacji, trzeba przechowywać je przez minimum 5 lat. Faktura elektroniczna może być wystawiana w róznych formatach – między innymi w JPG, XML, PDF. Co ważne elektroniczne są tak samo ważne jak te papierowe. Różnią się tylko sposobem dostarczenia ich nabywcy. W przypadku faktur elektronicznych osobie będącej nabywcą możesz ją udostepnić, na przykład w fomie e-maila, bądź zamieścić na serwerze.

Co powinna zawierać faktura? Przede wszystkim numer faktury, datę wystawienia, imiona oraz nazwiska lub nazwy sprzedawców i ich nabywców, adresy oraz numery NIP, nazwę towaru, który sprzedajemy, bądź usługi, która została zrealizowana. .

Faktura vat jest dowodem sprzedaży oraz zakupu, jeśli wystawiane są drogą elektroniczną, wówczas powinny być udostępnione nabywcy. Wystawiający powinien zachować sobie kopię do swojej dokumentacji.

Na fill-up można wystawić faktury, faktury bez vat, proformy oraz inne faktury – m.in. odwrotne odciążenie, faktur eksportowych,faktur końcowych,  faktur zaliczkowych,  stworzy fakturę uproszczoną,  i inne. Ten program do faktur jest bardzo intuicyjny, nikomu nie powinien sprawić trudności podczas wypełniania danych. Wystawianie faktur jest teraz jeszcze prostsze.

Funkcjonalny program pomoże ci w wystawianiu faktur, co będzie szczególnie użyteczne dla początkujących przedsiębiorców.

Wystawianie faktur vat za darmo

Program do faktur vat fillup daje możliwość robienia tego za darmo. Nie masz tu ograniczeń jeśli chodzi o ilość. Natomiast jeśli zdecydujesz się na wersję płatną otrzymasz dodatkowe korzyści. Na początku możesz korzystać przez 30 dni z abonamentu na próbę. Dzięki dodatkowym funkcjom otrzymujesz możliwość do dokonywania poprawek w dokumentach, możliwość wystawiania innych rodzajów faktur oraz pro forma.

W programie fillup możesz zapisać dane kontrahentów, stworzona baza kontrahentów ułatwi ci pracę.

Ten prosty w obsłudze program daje ci możliwość wystawiania faktur vat oraz innych z dowolnego urządzenia – możesz to robić w dowolnym miejscu. Fakturowanie może się odbywać się z każdego miejsca, daje możliwość korzystania z programu na urządzeniach mobilnych.  Co najważniejsze – dane, które sa przekazywane są w pełni bezpieczne, ponieważ znajdują się w bezpiecznej chmurze.

Nowoczesny program do fakturowania to szybkość działania, a darmowy program i jego intuicyjny interfejs. Drukarkami fiskalnymi można drukować faktury vat, muszą być one zgodne z protokołami Posnet i Thermal.

Krajowy System e-faktur

Krajowy System e-faktur w skrócie KSeF jest to ogólnopolski system, który daje możliwość wystawiania, otrzymywania, a także przechowywania faktur. Od 2023 roku KSeF będzie obowiazkowy.

Pakiet przedsiębiorcy Faktura Vat

Od 2022 roku e-faktury są opcją dowolną, ale od roku 2023 będzie to obowiązkowe, każdy będzie musiał wystawić fakturę elektroniczną. Tu niezbędny okazuje się prosty program, dobry program ma prosty oraz przyjazny interfejs, z szerokim wyborem przydatnych funkcji.

ewidencji przychodów

wystawianie dokumentów