Rząd będzie kontrolować nasze pieniądze?

Rząd będzie kontrolować nasze pieniądze?

Nie ulega wątpliwości, że opinie o naszym rządzie nie są najlepsze. Nic też nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie. Można wręcz powiedzieć, że zanosi się na to, iż będzie jeszcze gorzej.

Kontrola pieniędzy

Nikt chyba nie chce, żeby obca osoba mogła kontrolować finanse. Tymczasem od początku lipca Urząd Skarbowy będzie mógł zajrzeć na konta wszystkich Polaków. Oczywiście mówi się o tym, że nadużywanie uprawnień nie wchodzi w grę, ale i tak ludzie (przynajmniej niektórzy) mają obawy. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na przeszłość – do tej pory urzędnicy mogli zajrzeć na konto, gdy człowiek był o coś podejrzany. Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, kto będzie mógł zajrzeć na konto? Dotychczas mogliśmy rozmawiać o szefie Krajowej Administracji Skarbowej i naczelniku urzędu celno-skarbowego, natomiast od początku lipca uprawnienia zyskają naczelnicy wszystkich urzędów skarbowych.

Trudno powiedzieć, co będzie dalej. Ponadto wydaje się, że emocje cały czas będą spore. Trzeba mieć w sobie wiele dobrej woli, aby nie zauważyć niebezpiecznej zmiany. Ciekawe jest też podejście szefa Krajowej Administracji Skarbowej – nikt nie będzie nadużywał przepisów i możliwe, że za jakiś czas pojawią się poprawki. Sugerowanie poprawek przed wprowadzeniem zmiany, to raczej nie jest popularne podejście.

Być może są osoby, które liczą, iż wprowadzona nowość przełoży się na niechęć do władzy, ale to nie takie proste. Musimy pamiętać o tym, że telewizja niekoniecznie podaje to, co dzieje się w życiu. Oczywiście przekonało się o tym wiele osób, ale wciąż jest też sporo naiwnych.