Co powiesz na inwestycje krótkoterminowe?

Co powiesz na inwestycje krótkoterminowe?

Inwestowanie cieszy się sporą popularnością – kto by nie chciał pomnożyć pieniędzy? Niemniej jednak trzeba otwarcie powiedzieć, że sytuacja nie jest tak prosta, jak niektórym może się wydawać.

Nie dla wszystkich

Gdyby skuteczne inwestowanie nie sprawiało trudności, mnóstwo osób decydowałoby się na inwestycje. Możemy mówić o opcji kuszącej, ale też opcji, która wymaga określonej wiedzy. Jeżeli nie znasz się na inwestycjach, czas się dokształcić lub po prostu poszukać czegoś innego. Nie wszystko jest dla wszystkich – teoretycznie jasne, ale w praktyce mowa o czymś, co chyba często jest zapominane. Nie ulega wątpliwości, że jest to temat, w przypadku którego mamy wiele spraw do omówienia.

Inwestowanie krótkoterminowe

Co za tym idzie, teraz skoncentrujemy się wyłącznie na inwestycjach krótkoterminowych. Inwestowanie to może wydawać się bardzo kuszące ze względu na szybkie zyski.

Zacznijmy jednak od zdefiniowania inwestowania – wszyscy muszą dokładnie wiedzieć, w czym rzecz. Krótko mówiąc, inwestowaniem określa się nabywanie aktywów w celu zwiększenia swojego kapitału początkowego. Aktywa to kontrolowane zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości. Oczywiście zasoby te mają zagwarantować osiągnięcie korzyści ekonomicznych.

Inwestycje krótkoterminowe charakteryzują się tym, że termin wymagalności (czyli czas obrotu) to maksymalnie 12 miesięcy w roku biznesowym. O konkretach można rozmawiać długo – wystarczy wziąć pod uwagę choćby akcje, udziały czy pożyczki. Nie ma też co ukrywać, że może pojawić się pytanie, czy inwestycje krótkoterminowe są bezpieczne?

Obawy są jak najbardziej zrozumiałe i co najistotniejsze, kluczowe znaczenie ma typ inwestycji. Gdy komuś zależy na bezpieczeństwie i pewności zysków, dobrze zastanowić się nad lokatami. Choć należy też pamiętać o tym, że na lokatach nie da się zarobić wiele.

Tutaj przeczytasz o inwestowaniu niewielkim kapitałem.