Inwestycja w technologie mobilne

Inwestycja w technologie mobilne

Inwestycja w technologie mobilne może wydawać się atrakcyjnym rozwiązaniem, ale czy takim rzeczywiście jest? Rzeczywistość nie zawsze przedstawia się tak, jak nam się wydaje.

Co możemy powiedzieć o inwestowaniu w technologie mobilne?

Mobilność niesie za sobą wiele możliwości – nie trzeba chyba nikomu tego tłumaczyć. Do tego nie ulega wątpliwości, że nasza rzeczywistość w ostatnich dwóch latach znacząco się zmieniła. O zmianach można powiedzieć wiele, ale w tym momencie liczy się tylko jedno – większe znaczenie technologii mobilnych. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że znaczenie nie zawsze przekłada się na realne efekty. Wystarczy wziąć sobie pod uwagę naukę zdalną – takie rozwiązanie można określić alternatywą dla tradycyjnej nauki. Uczciwie trzeba jednak zadać sobie pytanie, czy ta alternatywa jest idealna? Każda osoba ma prawo do własnej oceny, ale chyba wszyscy zgodzą się, z tym że nauczanie zdalne nie jest w stanie zastąpić nauczania stacjonarnego.

Ważny raport

Nie ma też co ukrywać, że w pewnych okolicznościach warto odnieść się do konkretów. Konkretem jest choćby raport, za który odpowiada SOTI (SOTI to dostawca rozwiązań mobilnych dla biznesu). Co więcej, możemy mówić o badaniu, które zostało przeprowadzone wśród liderów.

Jak się można domyślić, jest to badanie, z którego możemy wyciągnąć wiele cennych informacji. Wystarczy powiedzieć, że 76% dyrektorów (poziom C-Suite) uważa, iż można działać bardziej elastycznie. Oznacza to więc tyle, że mamy do czynienia ze sporą wiarą w technologie mobilne. Z drugiej strony nie sposób nie wspomnieć, że 31% dyrektorów mówi o braku pozytywnego zwrotu z poniesionych inwestycji.

Jeżeli chcesz poczytać informacje ze świata smartfonów, pora zajrzeć tutaj.