Kryptowaluty dla graczy

Kryptowaluty dla graczy

Kryptowaluty skupione na grach, takie jak Star Atlas, Enjin i Gala Games, mogą nabrać tempa w 2022 roku. Co je wyróżnia?

Kryptowaluty skupione na grach, takie jak Star Atlas, Enjin i Gala Games, mogą nabrać tempa w 2022 roku. Rosnąca popularność gier play-to-earn, których pionierami są gracze tacy jak Axie Infinity (CRYPTO:AXS), spowodowała wzrost popytu na gry blockchain w ostatnim roku. Token AXS wzrósł o 17.000% w 2021 roku, gdy platforma przyjęła miliony graczy na całym świecie.

AXS token jest obecnie 35. największą kryptowalutą na świecie, wycenianą na 4,6 mld USD kapitalizacji rynkowej. Przyjrzyjmy się trzem innym kryptowalutom opartym na grach, które należy śledzić, ponieważ wszechświat gier na blockchainie nadal się rozszerza.

Gala Games (CRYPTO:GALA)

Wyceniana na kapitalizację rynkową w wysokości 2,1 mld USD, Gala Games (CRYPTO:GALA) jest 57. największą kryptowalutą na świecie. Od początku 2021 roku cena jednego tokena GALA wzrosła o ponad 29 000%. W listopadzie 2021 roku wzrosła o 550%, osiągając rekordowe wartości. Aby śledzić na bieżąco wszystkie wskaźniki wzrostu, wybierz najlepszą aplikację do kryptowalut.

GALA jest tokenem użytkowym ekosystemu GALA Games. Jest łatwo zbywalny między użytkownikami i oferuje wygodny oraz bezpieczny sposób płatności między tymi, którzy wchodzą w interakcje w ramach ekosystemu gier.

Dostępną grą typu play-to-earn jest Town Start, w której użytkownik rywalizuje o zbudowanie najlepszego miasta. Ponadto w przygotowaniu jest siedem innych tytułów, w tym Last Expedition, która jest grą typu survival shooter, a także Echoes of Empire, międzygalaktyczna gra strategiczna.

Star Atlas (CRYPTO:ATLAS)

Star Atlas (CRYPTO:ATLAS) ma kapitalizację rynkową w wysokości 153 milionów USD, a kryptowaluta jest obecnie notowana 72% poniżej swojego rekordowego poziomu. Token jest zbudowany na sieci Solana (CRYPTO:SOL), a Star Atlas używa dwóch tokenów w grze o nazwie ATLAS i POLIS.

Jest to gra multiplayer, która odbywa się w wirtualnym metawersum. Star Atlas jest zbudowany na silniku Unreal Engine 5, który zapewnia mu funkcje, takie jak środowiska w czasie rzeczywistym i jakości HD. Gra ma również integrować strategię, ponieważ można opracowywać plany interakcji z innymi uczestnikami z odgrywaniem ról, ponieważ gracze mogą wydobywać zasoby i generować strumień przychodów.

Star Atlas ma na celu zapewnienie wciągających doświadczeń w grach, jak również zarabianie wirtualnej waluty w zamian za walutę fiat. Token ATLAS jest walutą w grze, która umożliwia graczom zakup aktywów i zakup NFT na rynku.

Enjin Coin (CRYPTO:ENJ)

Kryptowaluta wyceniana na kapitalizację rynkową w wysokości 1,9 miliarda dolarów, Enjin Coin (CRYPTO:ENJ) podskoczyła o blisko 3000% od początku 2020 roku. Cena ENJ nabrała znaczącego tempa w listopadzie po tym, jak Enjin ujawnił plany uruchomienia funduszu metaverse o wartości 100 milionów dolarów. Metaverse, jak wiemy, jest teraz bardzo gorącym tematem i przyciąga wielu graczy, jak również ogromne inwestycje.

Enjin zyskuje również na popularności w przestrzeni NFT, ponieważ blockchain pozwala na łatwe tworzenie, kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie nie-grywalnych tokenów. Można również tworzyć NFT, które mogą być wymieniane między graczami.

Jednak inwestorzy, którzy chcą nabyć tokeny gier, mogą mieć trudności z ich zakupem, nawet na głównych giełdach. Być może będziesz musiał uzyskać dostęp do zdecentralizowanych giełd, aby przeprowadzić transakcje i uzyskać dostęp do nowszych tokenów.

W obiegu znajduje się ponad 13 000 kryptowalut, co utrudnia identyfikację zwycięskich zakładów. Oczekuje się, że sukces Axie Infinity i The Sandbox doprowadzi do napływu tokenów do gier w przyszłości.