Polacy rzucili się na złoto!

Polacy rzucili się na złoto!

Szalejąca inflacja to jeden z tematów, o których od dawna mówi się bardzo dużo. Niemniej jednak cały czas trudno odpowiedzieć na pytanie, jak zapobiec galopującym cenom?

Nie czekają na odpowiedź!

Dodatkowo część Polaków nie czeka odpowiedź i tym samym obserwujemy spore zainteresowanie złotem. Czy to zainteresowanie przełoży się na satysfakcjonujące korzyści?

Na ten moment nie sposób wiele powiedzieć – przede wszystkim wiemy, że giełdowe spółki mają za sobą najlepszy rok w historii. Zresztą najlepiej będzie, jeśli od razu skoncentrujemy się na Mennicy Polskiej. Dla niezorientowanych – chodzi o spółkę notowaną na rynku głównym.

Mowa o spółce, której obszar funkcjonowania generuje największe przychody. Przechodząc od razu do konkretów, rok temu mogliśmy mówić o odpowiadaniu za 4,7% gotówki wpływającej do firmy. Reszta to działalność deweloperska i płatności elektroniczne. To wszystko przełożyło się na to, że przychody przekroczyły 1,3 mld zł. Warto też od razu zatrzymać się przy tym, co miało miejsce dwa lata wcześniej – mamy do czynienia ze wzrostem o ponad 365 mln zł. Dobrze też wiedzieć, że sam segment menniczy to 977 mln przychodów, czyli w stosunku rok do roku mamy wzrost o 55%.

Ludzie stawiają na metale szlachetne!

Warto też odnotować, że popyt dotyczy rynku metali szlachetnych. Co więcej, popyt ten dotyczy nie tylko Polski – mamy trend obserwowany na całym świecie.

Jak się można domyślić, wszędzie mamy rozpędzającą się inflację. Wypada również dodać, że nie bez znaczenia są stopy procentowe – nienadążające i ciągle niskie.