Wsparcie finansowe dla pszczelarzy

Wsparcie finansowe dla pszczelarzy

Zaliczasz się do grona pszczelarzy i zastanawiasz się nad poprawieniem swojej sytuacji finansowej? W takim przypadku nie ma się nad czym zastanawiać – możesz ubiegać się o pomoc finansową.

O co chodzi?

Dla niezorientowanych – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków dotyczących wsparcia przezimowanych rodzin pszczelich. Czas na złożenie wniosku upływa z końcem maja. Istotne jest też to, że mowa o wsparciu de minimis.

Można też powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją analogiczną do roku ubiegłego, także wszystko powinno przedstawiać się klarownie. Gdyby jednak było inaczej, nie pozostaje nic innego jak skontaktowanie się z osobami odpowiedzialnymi za przyjmowanie wniosków. Wypada jeszcze dodać, że osoby, które nie są w ARiMR, również mogą otrzymać pomoc. Niemniej jednak konieczne jest nadanie wniosku ewidencyjnego i wniosek ten musi pojawić się najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie.

Dobrze jeszcze nawiązać do dostarczenia wniosku – nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Wszystko powinno przebiec bezproblemowo, bo możliwości nie brakuje – w grę wchodzi dostarczenie wniosku osobiście, skorzystanie z pełnomocnika, wysłanie poleconej przesyłki i skorzystanie z platformy ePUAP.

Warto też pamiętać o tym, że pomoc finansowa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest ważna, ale pomoc ta nie rozwiązuje wszystkich problemów. Krótko mówiąc, trzeba mieć się na baczności.

Informacje związane z finansami możesz znaleźć także w serwisie Zarabianie.