Gotówka bez BIK, czyli jak pożyczyć pieniądze, gdy jesteś w BIK-u?

Gotówka bez BIK, czyli jak pożyczyć pieniądze, gdy jesteś w BIK-u?

Chcesz uzyskać dodatkowe pieniądze, ale figurujesz w BIK jako dłużnik? Teraz pożyczki można otrzymać także bez sprawdzania danych w tej bazie. Jak ubiegać się o pożyczkę bez BIK? Sprawdź!

Czym jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK to rodzaj bazy, w której znajdują się informacje dotyczące historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów oraz firm pozabankowych.

Dane w BIK dotyczą między innymi:

– Obecnie spłacanych zobowiązań jak pożyczki, kredyty, karty kredytowe, debety na koncie,
– Spłaconych już zobowiązań, które zostały terminowo uregulowane,

Zobowiązań przeterminowanych, na przykład jak opóźnione w spłacie raty, niespłacone pożyczki czy kredyty.

Dane w BIK dotyczące prawidłowo spłaconych zobowiązań mogą być usunięte na życzenie klienta, jednak dane dotyczące przeterminowanych zobowiązań w terminie ponad 60 dni są zapisywane w bazie na czas 5 lat. Aby sprawdzić informacje na swój temat w BIK, można zamówić specjalny raport na stronie internetowej Biura.

Dlaczego pożyczkodawcy sprawdzają BIK?

Baza jak Biuro Informacji Kredytowej jest bardzo często kontrolowana wtedy, gdy ubiegamy się o pożyczkę czy kredyt. Na podstawie zawartych w bazie danych można wtedy ocenić, czy jesteśmy godni zaufania. Z bazy BIK korzysta obecnie większość firm – banki, pozabankowe firmy pożyczkowe, SKOK-i. Nie oznacza to jednak, że pożyczka bez BIK nie jest możliwa. Gdzie można ją otrzymać?

Gdzie można otrzymać pożyczkę bez BIK?

Pożyczki bez BIK są udzielane tylko przez wybrane firmy. Są to głównie pozabankowe firmy pożyczkowe, a ich oferty dostępne są jako chwilówki oraz jako pożyczki ratalne. Pieniądze można uzyskać wtedy jako pożyczka stacjonarna oraz jako pożyczka przez internet, dlatego można skorzystać z nich bez potrzeby udawania się do punktu pożyczkodawcy.

Warto także wskazać, że szybka gotówka bez BIK dostępna jest:
– W lombardach pod zastaw mienia,
– W firmach pożyczkowych, które oferują pożyczki hipoteczne, czyli pod zastaw nieruchomości.

Jak uzyskać pożyczkę bez BIK?

Jeżeli chcesz zdecydować się na pożyczkę bez BIK, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z dostępnymi obecnie na rynku ofertami. Teraz można znaleźć je bardzo łatwo za pomocą internetu. Następnie wystarczy tylko udać się do punktu, gdzie dostępna jest pożyczka bez BIK, albo złożyć swój wniosek o pożyczkę przez internet.

Warto pamiętać jednak o tym, że szybka gotówka bez BIK jest zwykle związana z wyższym kosztem w porównaniu z innymi pożyczkami. Warto zatem dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w umowie pożyczkowej przed złożeniem na niej swojego podpisu.