Finanse domowe – wzrost cen za korepetycje

Finanse domowe – wzrost cen za korepetycje

Początek roku to niemały dla Polaków wydatek, zwłaszcza, gdy na utrzymaniu pozostaje więcej niż jedno dziecko. Sytuacja z pandemią w ostatnich miesiącach sprawiła, iż wielu uczniów ma spore braki, niejako wymuszające na rodzicach konieczność skorzystania z korepetycji. Finanse związane z ich opłatami, mogą w tym roku znacznie uszczuplić domowy budżet.

Kilka miesięcy lock down’u sprawiło, że wiele uczniów, pomimo najszczerszych chęci narobiło sobie sporych zaległości. Inni z nich staną w tym roku z ważnymi egzaminami. W obu przypadkach korepetycje z ważnych przedmiotów mogą stać się jedyną drogą do osiągnięcia sukcesu. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż już pierwszego września wielu rodziców podjęło próby znalezienia właściwych osób, które pomogą ich pociechom. Niestety, porównując ceny do zeszłego roku, opłaty za godzinę nauki znacznie wzrosły. Regularne spotkania z korepetytorem mogą więc zdecydowanie wpłynąć na comiesięczne wydatki.

Ceny wyższe nawet o 50 procent?

Jak można zauważyć porównując ceny w największych miastach w Polsce, stawki za godzinę korepetycji rozpoczynają się w okolicach 40 złotych. Oczywiście, im większa miejscowość, tym cena wydaje się wyższa. I tak najwięcej będą musieli zapłacić mieszkańcy Warszawy, gdzie z niektórych przedmiotów stawki mogą wynosić nawet ok. 80 złotych. O ile jednorazowa opłata nie wydaje się straszna, o tyle regularne spotkania są już sporym wydatkiem. Najwyższe ceny okazują się należeć do korepetytorów, którzy pomagają w języku włoskim i informatyce. Stawki pozostałych przedmiotów nieznacznie się zmieniły bądź utrzymują się na tym samym poziomie.

Rodzice, poza problemem jakim są finanse, muszą wziąć pod uwagę także zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, które również wydaje się zdecydowanie wyższe, niż w zeszłym roku. Może to oznaczać, iż znalezienie właściwej osoby, dysponującej czasem będzie nieco trudniejsze. Dobrze więc zatroszczyć się o dodatkowe lekcje od razu.