Finanse w Revolut – aplikacja zyskująca sporą popularność

Finanse w Revolut – aplikacja zyskująca sporą popularność

Popularność aplikacji Revolut wzrasta z dnia na dzień. Eksperci zgodnie twierdzą, iż tak duże zainteresowanie w ciągu półtora roku od wprowadzenia w Polsce, może skutkować problemami wielu banków. Czy to oznacza, że Polacy dbają bardziej o finanse? A może oferty bankowe nie są wystarczające dla współczesnego klienta?

Aplikacja, o której mowa działa w naszym kraju już półtora roku. Początkowo, nikt nie wróżył jej sukcesu. Jednak ostatnie dane podają, iż blisko 750 tys. Polaków korzysta z tego rozwiązania. Wiele banków zdecydowało się na zmiany w swojej ofercie, co nie ograniczyło zainteresowania Revolut. Wydaje się zatem, iż aplikacja może wiele namieszać w sytuacji bankowej, zwłaszcza, iż Revolut po raz kolejny stawia na korzyści nowo pozyskanych użytkowników.

Wygoda korzystania z rozwiązania zwanego Revolut.

Mobilna aplikacja, umożliwiająca wysyłanie pieniędzy w blisko 150 walutach po międzybankowych kursach wydaje się koncepcją korzystną. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż zyskuje na popularności na całym świecie. Jak podają dane, liczba użytkowników Revoluta sięga blisko 7 mln. W najbliższym czasie firma planuje wejść na rynek USA, Japonii i Kanady, co może dodatkowo wpłynąć na wzrost jej zwolenników.

Revolut ułatwia przekaz pieniędzy bez dodatkowych prowizji, wielokrotnych przewalutowań czy innych „pułapek” pochłaniających dodatkowe fundusze. Ponadto aplikacja pozwala na wyrobienie fizycznej karty do płatności w sklepach, jak i rozwiązań wirtualnych, umożliwiających bezpieczne transakcje w internecie. Na jej korzyść działają jasne dla użytkowników zasady. Dlatego w Polsce korzysta z niej już ponad 700 tys. osób.

Wiele możliwości wynikających z Revolut.

Choć dużo ludzi myśli, iż wspomniany Revolut ogranicza się wyłącznie do obecności karty, firma stawia na nieustanny rozwój. To dlatego, obecnie oferuje również ubezpieczenia medyczne i komórkowe, a także możliwość zakupu bądź wymiany kryptowalut. Ponadto nie tak dawno została wprowadzona usługa, dająca możliwość zwiększenia liczby subkont walutowych. Z pewnością do nowości dla polskich użytkowników należy dodać opcję wspólnego sejfu, który zdecydowanie ułatwia organizację wspólnych zbiórek na dowolny cel. Revolut nie pozostaje jednak w tyle za tradycyjnymi bankami, opracowując coraz to nowsze rozwiązania. Ostatnim pomysłem jest wprowadzenie karty dla dzieci, które choć w fazie testów, z pewnością stanie się popularną koncepcją. A domowe finanse zyskają.