Aion – nowy bank wkracza do Polski

Aion – nowy bank wkracza do Polski

Na początku sierpnia Aion Bank dołączył do grona banków dostępnych w Polsce. W gronie założycieli znalazł się Wojciech Sobieraj – twórca i były prezes Alior Banku.

Subskrypcyjny model płatności bez dodatkowych opłat

Ideą powstania nowej instytucji finansowej jest połączenie bezpieczeństwa jakie daje bank oraz modelu płatności na zasadzie subskrypcji. Innowacyjność polega przede wszystkim na tym, że klient ponosi koszt tylko comiesięcznej opłaty abonamentowej. W związku z tym w umowie nie ma miejsca na dodatkowe cenniki, ukryte opłaty i prowizje. W ramach abonamentu klient otrzymuje dostęp do prowadzenia konta oszczędnościowego, możliwość darmowej wymiany walut na koncie walutowym, zaciągania pożyczek i wiele innych usług.

Trzy rodzaje abonamentów do wyboru

Aion proponuje trzy rodzaje kont powiązanych z wybranymi opłatami abonamentowymi. W związku z tym, mamy do wyboru darmowy plan Light, Smart z opłatą w wysokości 29,99 zł lub All Inclusive, którego abonament będzie nas kosztował 49,99 zł miesięcznie.

Co oferuje taryfa Light?

Darmowa taryfa oferuje między innymi: bezpłatne prowadzenie konta z możliwością oszczędzenia w skali roku 1%, brak opłat za prowadzenie kont walutowych, darmowe przelewy, wymianę walut bez pobieranych prowizji (dotyczy USD, EUR, GBH oraz CHF), darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów (w tym abonamencie tylko do końca września 2021).

Pakiet średni – oferta

Oferta w pakiecie średnim zawiera wszystkie usługi z taryfy Light, a dodatkowo oferuje także usługę Globalnych Inwestycji oraz darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Przede wszystkim na ofertę średnią mogą skusić się klienci, którzy oczekują wyższego rocznego oprocentowania na koncie. Aion bank w przeciwieństwie do taryfy Light oferuje klientów 1,25 procent w skali roku.

Abonament z najwyższej półki All-Inclusive

Cena pakietu premium wynosi 49,99 zł miesięcznie. Przede wszystkim różni się od 2-óch poprzednich roczną stopą procentową na poziomie 1,50. Podobnie do pakietu Smart pozwala ona w pełni korzystać ze wszystkich oferowanych usług. Dodatkowo umożliwia także klientom nieodpłatne korzystanie z pakietu MoneyMax.