Finanse bankowe we wrześniu 2020 roku.

Finanse bankowe we wrześniu 2020 roku.

Podobnie jak w zeszłym miesiącu, tak i na początku września wiadomości związane z kontami osobistymi i finansami są bardzo zbliżone. Nie zabraknie niewielkich obniżek na kontach oszczędnościowych, ale i pojawią się pewne wzrosty. Finanse osobiste raczej drastycznie się nie zmienią, jednak mimo wszystko dobrze zorientować się w temacie.

1 września to przede wszystkim moment zmian dla klientów Banku Pocztowego. Podwyżce ulegną opłaty za prowadzenie kont takich jak: Pocztowe Konto Aktywny Nestor, Pocztowe Konto Standard, Bliskie Konto Pocztowe czy Pocztowe Konto Nestor. Dodatkowe opłaty wprowadzi się również dla użytkowników kart debetowych. Mowa między innymi o: Pocztowym Koncie ZawszeDarmowe, Pocztowym Koncie Standard, Pocztowym Koncie Plus. Kolejną zmianą, mającą miejsce dokładnie w tym samym dniu jest obniżenie oprocentowania na kontach oszczędnościowych.

Do podobnych zmian muszą przyzwyczaić się użytkownicy, korzystający z usług EnveloBank. Wśród zmian, które pojawią się w nowych dokumentach, do najważniejszych zaliczyć można podniesienie comiesięcznych opłat za samo prowadzenie konta oraz obsługę karty. Z kolei z dobrych wiadomości warto nadmienić, iż bank zrezygnuje ostatecznie za wypłaty gotówki, mające miejsce w punktach obsługowych i placówkach.

Zmiany w oprocentowaniu kont oszczędnościowych w wielu bankach.

We wrześniu szykuje się dużo obniżek na kontach oszczędnościowych. Na zmiany powinni przygotować się klienci PNP Paribas Bank Polska, ING Banku Śląskiego oraz BOŚ Banku. W kolejnych dniach miesiąca zmiany wprowadzi też Bank Millenium. Ostatecznie ostatnim bankiem wprowadzającym obniżenie oprocentowania dla użytkowników, którzy założyli konto przed 1 lipca br., będzie Bank Pekao.