Czy piłkarze zarabiają zbyt wiele?

Czy piłkarze zarabiają zbyt wiele?

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że zarobki piłkarzy są zbyt duże. Takie stawianie sprawy można zrozumieć, co nie oznacza, że mowa o czymś właściwym. Zresztą najlepiej odnieść się do faktów.

Jacy ludzie oglądają piłkę nożną?

Weźmy sobie pod uwagę zainteresowanie piłką nożną – czy nie jest przypadkiem tak, że piłkę nożną oglądają dosłownie wszyscy? Oczywiście zainteresowanie kobiet nie jest pewnie największe, ale możemy mówić o osobach starszych i młodszych. To chyba coś znaczy, prawda? Nie można też zapomnieć o tym, że futbol interesuje ludzi na całym świecie. Zainteresowanie jest więc gigantyczne i co ważne, ma to spory wpływ na pieniądze. Powiedzieć, że w piłce nożnej nie brakuje pieniędzy, to nic nie powiedzieć.

Część dochodów

Często słyszy się o tym, że jakiś piłkarz zarabia miliony euro rocznie. To ma prawo razić niektórych, ale warto zadać sobie pytanie, o jakiej części dochodów mówimy? Gole Roberta Lewandowskiego dla Bayernu przynoszą mistrzom Niemiec niemałe zyski i te zyski nie trafiają później w całości do Polaka. Możemy mówić o części dochodów.

Co jest dziwnego w tym, że pracownik otrzymuje część dochodów, za które jest odpowiedzialny? Oczywiście nic. Wszelka krytyka wiąże się, z tym że w piłce mamy mnóstwo pieniędzy. Wypada jeszcze spojrzeć inaczej – rzeczywistość nie zawsze musi odpowiadać, ale dobrze by było, aby ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jak przedstawia się realia. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

Warto też pamiętać, że to wszystko ma wpływ na piłkarzy, którzy nie zaliczają się do najpopularniejszych. Mnóstwo osób ma szansę na kilkanaście lat spokojnego życia z gry w piłkę.