Ubezpieczenie domu – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie domu – na co zwrócić uwagę?

Dzięki ubezpieczeniu mieszkania lub domu możesz zabezpieczyć się na wypadek wielu awaryjnych sytuacji. Dzięki szybkiej wypłacie odszkodowania, pozbycie się przykrych skutków takich zdarzeń może być o wiele łatwiejsze. Zobacz, na czym polega taka ochrona ubezpieczenia.

Choć ubezpieczenie domu nie jest obowiązkowe, to jednak zdecydowanie warto je wykupić. Decydując się na taką polisę, nie tylko chronisz swój majątek, ale także zapewniasz swojej głowie spokój. Dzięki temu masz pewność, że w awaryjnej sytuacji będziesz w stanie liczyć na pomoc. Jak działa takie ubezpieczenie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Ubezpieczenie domu. Dlaczego warto o nie zadbać

Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie we własnym domu, kwestia odpowiedniego ubezpieczenia jest nie do przecenienia. W końcu każda nieruchomość jest narażona na rozmaite awaryjne sytuacje – mogą to być np. zalania, pożary czy rozmaite działania sił natury.

Pamiętaj także o tym, że ubezpieczenie nieruchomości stosuje się nie tylko po to, aby zapewnić Ci odszkodowanie w przypadku awaryjnej sytuacji. Jest to także istotne zabezpieczenie dla banku, który udziela kredytu na daną nieruchomość. W takiej sytuacji do uruchomienia wypłaty środków finansowych może być potrzebna polisa z cesją na rzecz banku.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Zasadność wykupienia ubezpieczenia mieszkania chyba nie budzi żadnych wątpliwości. Jednak warto dokładnie pochylić się nad warunkami takiej polisy. W końcu – dobrze być świadomym tego, w jaki sposób wygląda taka ochrona ubezpieczeniowa.

Co do zasady – ubezpieczenie domu lub mieszkania zapewnia Ci odszkodowanie w przypadku, gdy w nieruchomości nastąpi szkoda. Jednak zakres takiej ochrony może być różny. Dlatego dokładnie zastanów się, przed jakimi sytuacjami ma chronić Cię polisa.

W najczęściej spotykanych wariantach możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku pożaru, przepięcia czy zalania. Możesz jednak także ubezpieczyć się od kradzieży mienia – wówczas będzie Ci przysługiwać odszkodowanie w przypadku kradzieży rzeczy znajdujących się w domu lub mieszkaniu.

W ramach ubezpieczenia mieszkania często wykupuje się także polisę odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To bardzo istotne ubezpieczenie, dzięki któremu jeżeli spowodujesz komuś szkodę – zostanie ona pokryta właśnie z tej polisy. Może to mieć miejsce np. chociażby w przypadku nieumyślnego zalania sąsiada.

Ubezpieczenie „DOM” w LINK4!

W LINK4 możesz liczyć na kompleksowe ubezpieczenie mieszkania lub domu. W ramach  ubezpieczenia ochroną objęta jest nie tylko samo dom czy mieszkanie , ale także np. garażu czy innych pomieszczeń przynależnych do niego. W zależności od wybranego zakresu ochrony możesz liczyć na odszkodowanie także np. w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia, ale także elementów wykończenia.

Jeżeli chcesz poznać, kiedy dokładnie możesz liczyć na odszkodowanie, koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Katalog sytuacji, w których może pojawić się szkoda, jest bowiem bardzo szeroki i obejmuje np. pożar, przepięcie instalacji, gradobicie, zalanie, powódź, trzęsienie ziemi itd.

Pamiętaj, że ubezpieczenie mieszkania w LINK4 możesz rozszerzyć o pakiet Assistance. Dzięki niemu, w sytuacji awaryjnej możesz liczyć na fachową pomoc ze strony ubezpieczyciela. W zależności od sytuacji może ona obejmować np. zapewnienie opieki nad dziećmi, przybycie fachowców do naprawy instalacji czy zorganizowanie zakwaterowania zastępczego w związku ze szkodą.

Ubezpieczanie domu. Kilka słów na koniec

Widzisz, że ubezpieczenie domu to bardzo szeroki temat. Na pewno jest to kwestia, której nie można lekceważyć. Dobrze dobrana polisa jest w stanie zapewniać ochronę przed wieloma zagrożeniami, przy rozsądnej wysokości składki.

Zapoznaj się z ofertą LINK4 i przekonaj się, na jaką pomoc możesz liczyć w przypadku szkody w Twojej nieruchomości.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z ubezpieczeniem DOM. Szczegółowe informacje, w tym limity i wyłączenia sprawdź w OWU DOM dostępnym na www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.