Finanse: Co ciekawego wydarzyło się w tym tygodniu.

Finanse: Co ciekawego wydarzyło się w tym tygodniu.

Każdy Polak realnie zainteresowany branżą jak finanse, powinien śledzić pewne informacje, które mogą przyczynić się do wzrostu zasobności portfela, bądź znacznie go uszczuplić. Poniżej zaprezentowano kilka istotnych informacji, które w ciągu ostatnich dni pojawiały się w mediach.

Krótkie newsy, o których mowa dotyczą szeroko rozumianych finansów. Mogą więc odnosić się zarówno do kwestii bankowych, najciekawszych zmian dotyczących w produktach bądź ustaw wprowadzanych w życie. Ich śledzenie pozwala być na bieżąco w istotnych dla każdego kwestiach, dlatego zapraszamy do krótkiej lektury.

  1. Pomyłki bankowe na skalę światową

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o pomyłkach, które zostały dokonane przez popularne i zaufane banki. Polakom szczególnie mocno utkwiła w pamięci gafa mBanku, która dotyczyła blisko stu klientów. Sytuacja dotyczyła dostępu do kont cudzych osób, co niespecjalnie przypadło do gustu Klientom. Sam mBank wyszedł jednak z tego obronną ręką, obracając sytuację w dość ponury, ale żart. Dużo poważniejsza pomyłka miała miejsce w przypadku Banku of America, który przypadkowo przelał na konto jednego klienta niebagatelną kwotę 2,45 mld dolarów. Podobna wpadka dotyczyła również Citigroup, która także przesłała blisko 900 mln dolarów na niewłaściwy numer konta.

  1. Kredyty hipoteczne w wakacyjnych promocjach.

Osoby zainteresowane z pewnością zwróciły uwagę na fakt, iż okres wakacyjny sprzyja korzystnym rozwiązaniom hipotecznym. Z racji na niewielkie zainteresowanie, banki wprowadzają liczne promocje, które mogą przyczynić się do zyskania „paru groszy” oszczędności. Warto zatem zainteresować się tematem, gdyż jeszcze przez jakiś czas korzystne rozwiązania mogą być dostępne w ofercie Twojego banku.

  1. Nowe podatki zatwierdzone.

W zeszły czwartek prezydent A.Duda ostatecznie podpisał ustawę, która od przyszłego roku ma wprowadzać tak zwany podatek cukrowy. Będzie on dotyczył głównie napojów gazowanych oraz alkoholi. Jak wynika z jej treści, największą podwyżką będą cieszyć się najmniejsze butelki kolorowych alkoholi, tzw. „małpki”.