5 książek o zarabianiu, które musisz przeczytać

5 książek o zarabianiu, które musisz przeczytać

Chciałbyś dobrze zarabiać, ale nie wiesz od czego zacząć? Wolisz najpierw dowiedzieć się co o zarabianiu mówią eksperci, ale nie wiesz kogo słuchać? Jeśli odpowiedź, na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, powinieneś przeczytać te książki. Poznaj 5 tytułów książek o zarabianiu i inwestowaniu pieniędzy, które powinien przeczytać każdy, kto chce zarządzać swoimi finansami w rozsądny sposób.

  1. Finansowy ninja – Michał Szafrański

Książka Michała Szafrańskiego „Finansowy ninja” powstała stosunkowo niedawno, jednak od tego czasu zdążyła zrobić prawdziwą rewolucję w postrzeganiu oszczędzania wśród Polaków. Książka to doskonałe źródło wiedzy dla osób, które chciałyby dowiedzieć się w jaki sposób zarządzać finansami osobistymi i domowymi. Dużym atutem tej pozycji jest fakt, że została napisana w bardzo prostym języku. Dzięki czemu czyta się ją łatwo i przyjemnie.

  1. Bogaty ojciec biedny ojciec – Robert Kiyosaki

Tę książkę powinien przeczytać każdy kto zastanawia się w jaki sposób osiągnąć wolnośc finansową. Książka opiera się na bardzo ciekawej historii o dwóch ojcach autora. Jeden z nich to biedny Tata, który do bogactwa dążył przez ciężką, ale poczciwą pracę i niestety stawał się coraz biedniejszy. Drugi z nich to bogaty ojciec kolegi, który tworzył własną firmę. A po pewnym czasie został jedną z najbogatszych osób na Hawajach. Ta pozycja doskonale obrazuje jak myślenie o finansach może zmienić sposób i tempo w jakim zarabia się pieniądze.

  1. Fastlane Milionera – MJ DeMarco

Ta pozycja mówi o tym, że do bogactwa wcale nie trzeba dochodzić powoli. Autor książki już jako dziecko zamarzył o Lamborghini. Później ciężko pracował, aby na nie zarobić. Jednak szybko sprzedał swój biznes, później go kupił za niższą kwotę i znowu rozwinął. W ten sposób przeszedł na emeryturę z milionami na koncie już przed 30. rokiem życia.

  1. Mądry dom, bogaty dom – Witold Wrotek

Ta książka z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią praktyczne podejście do tematu. Jej autor skrupulatnie liczy koszty wynikające z prowadzenia domu i bardzo szczegółowo je opisuje. W publikacji można znaleźć odpowiedzi na pytania: ile płacimy za energię, którą zużyły urządzenia AGD w naszym domu, w jaki sposób oszczędzać na wykonywaniu codziennych czystości i wiele innych.

  1. Inwestuj we własny dług – Sławomir Śniegocki

Jeśli jednym z Twoich życiowych wydatków jest spłacanie kredytu, to książka idealna dla Ciebie. Znajdziesz w niej szczegółowe porady, które pomogą Ci sprawniej spłacić zadłużenie. Autor wyjaśnia w jaki sposób powstaje spirala zadłużenia, jaka jest różnica pomiędzy złym a dobrym długiem, co spłacić w pierwszej kolejności i jak korzystać z narzędzi takich jak: przewalutowanie kredytu, kredyt konsolidacyjny, renegocjacja warunków umowy.