Finanse: Jak inwestować w dobie pandemii koronawirusa?

Finanse: Jak inwestować w dobie pandemii koronawirusa?

Sytuacja gospodarcza na świecie nie sprzyja inwestycjom. Giełda wydaje się nienajlepszym pomysłem, rządy usprawniają swoją działalność, a przedsiębiorcy w wielu branżach boją się o swoją przyszłość. Jak zatem skutecznie zadbać o własne finanse? W co warto inwestować, aby mieć poczucie bezpieczeństwa i względnej stabilizacji?

Ciężko mówić o dobrych inwestycjach, gdy sytuacja z COVID-19 nie jest do końca wyjaśniona. Rząd zdejmują poszczególne obostrzenia, jednak wielu ekspertów od epidemii zwraca uwagę, iż druga fala jeszcze wciąż przed Polakami. Na skutek wielu zachorowan, licznych kwarantann a także zasiłków opiekuńczych wiele firm po prostu się zamyka, a inne starają się przetrwać. Jak pokazują statystyki niektórzy inwestorzy starają się upłynnić swoje finanse, aby zapobiec temu, co może jeszcze nadejść. Inni zastanawiają się, czy warto inwestować w złoto bądź inne wartości stałe, które pomimo sytuacji gospodarczej na świecie, zachowują względnie stałą wartość. W co warto inwestować w obecnych czasach?

Złoto zawsze w cenie

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem w dobie pandemii są inwestycje w złoto. To kruszec, który zdecydowanie dobrze radzi sobie przy niestabilności rynków. Wraz z inflacją wzrasta bowiem jego siła nabywcza, co jest argumentem przemawiającym na jego korzyść. Ponadto, jak pokazują raporty, w ciągu ostatnich miesięcy, gdzie obostrzenia wynikające z pandemii były na wysokim poziomie, złoto nie notowało wyraźnie dużych spadków. Co więcej wielu inwestorów właśnie teraz zdecydowało się na jego zakup, gdyż zamieszanie doprowadziło do wywindowania cen.

Finanse a waluty

Innym sposobem na dobrą inwestycję jest zakup amerykańskich dolarów. Pomimo licznych wahań walutowych, stabilna sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych sprawia, iż to rozwiązanie wydaje się pomysłem stabilnym i bezpiecznym. Jak twierdzą eksperci, inwestycje związane z mocno trzymającą swoją cenę walutą obcą, może stanowić najlepsze zabezpieczenie przed szybującą inflacją w Polsce.