Wzrost rat kredytów

Wzrost rat kredytów

Kiedy ogląda się telewizję, można odnieść wrażenie, że wszystko przedstawia się niezwykle optymistycznie. Niemniej jednak realia przedstawiają się nieco inaczej. Wystarczy sobie wziąć pod uwagę raty kredytów.

Jak przedstawia się sytuacja?

Kiedy spojrzy się na raty kredytów, obawy są jak najbardziej uzasadnione. Ktoś może stwierdzić, że lepiej nie brać kredytów, ale sytuacja nie jest tak prosta, jak niektórym się zdaje.

Niewiele osób może sobie pozwolić na inwestycje własnym kapitałem. Można wręcz powiedzieć, że kredyt to ryzyko, ale i szansa na rozwój działalności. Oczywiście ocena rozwoju działalności to już zupełnie inny temat. Dobrze również pamiętać o tym, że mowa o problemie, który dotyczy wszystkich. Można nawet dodać, że problem ten głównie dotyczy tych, którzy potrzebują pieniędzy na sprawy związane z życiem prywatnym.

Czy w lutym czeka nas podwyżka stóp procentowych?

Być może wiele osób zastanawia się nad tym, jak przedstawia się sytuacja ze stopami procentowymi. Co więcej, trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sytuacja przedstawia się źle – w lutym należy spodziewać się kolejnej podwyżki stóp procentowych. O szczegółach trudno mówić – nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie. Jeżeli jednak ktoś chce poznać przypuszczenia, warto nastawiać się na ruch w górę o 0,5 pkt procentowego. Większość obserwatorów spodziewa się takiego ruchu i co ważne, możemy mówić o zbieżności z tym, co sugeruje prezes NBP.

Można więc powiedzieć, że jest źle i ma być gorzej. Nie brzmi to optymistycznie i nasuwa pytanie, dokąd to wszystko zmierza?