Finanse: Kredyt gotówkowy, ile trzeba zarabiać?

Finanse: Kredyt gotówkowy, ile trzeba zarabiać?

Decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego należy do banku. Jednym z podstawowych kryteriów są dochody kredytobiorcy. Ale to nie jedyne wytyczne. Finanse codzienne oraz wydatki mogą przyczynić się do uzyskania pozytywnej bądź negatywnej oceny instytucji bankowych. Ile trzeba zarabiać, aby być spokojnym?

Według danych opublikowanych przez Biuro Informacji Kredytowej tendencja do brania kredytów przez Polaków, pomimo pandemii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie. Tylko w zeszłym roku wartość kredytów wyniosła blisko 74,5 mld. Można więc zauważyć wzrost na poziomie prawie 6% w porównaniu do poprzednich lat. Co więcej, Polacy najczęściej interesują się produktami oscylującymi w wysokości od 10 do 50 tys. oraz tymi w segmencie od 50 do 100 tys. złotych.

Ile trzeba zarabiać by liczyć na wsparcie banku?

Trudno podać dokładną kwotę, która zapewni gwarancję uzyskania kredytu. Wszystko bowiem zależy nie tylko od wysokości zobowiązania, ale również wydatków, które ponosi w skali miesiąca przyszły kredytobiorca. Może się więc okazać, że osoba mniej zarabiająca, ale nie posiadająca żadnych zobowiązań uzyska wsparcie dużo prościej niż ktoś, kto dużo zarabia, ale ma też dużo innych kredytów.

W przypadku produktów bankowych na niskie kwoty, wystarczy niewielki dochód i czysta historia kredytowa. Wysokie zobowiązania wiążą się z wysokimi zarobkami oraz całą serią dodatkowych dokumentów, które należy dostarczyć bankowi. Każda decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego jest rozpatrywana indywidualnie, jednak dobrze się do niej właściwie przygotować. Uporządkowane finanse mogą wiele zdziałać.